• 06 Haziran 2020

Haberler

ŞANLIURFA KENT KONSEYİ 3. KEZ ANNE SÜTÜ VE BEBEK EMZİRME EĞİTİMİ VERDİ


12.04.2019 15:46

Şanlıurfa Kent Konseyi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi-Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Kadın Aile Şubesi ile İl Sağlık Müdürlüğü'nün işbirliğinde yürütülen ortak proje kapsamında kadınlara "3. kez Anne Sütü ve Doğru Emzirme Teknikleri " eğitimi verildi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi-Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Kadın Aile Şubesi  Süleymaniye Meslek Edindirme Merkezinde uygulanan "Anne sütü ve doğru emzirme teknikleri " seminerini Dr.  Derya Kutay sundu.

 

Bebek emzirme esnasında meydana gelebilecek olumsuz vakaların önlenmesi konusunda önerilerde bulunan Dr. Kutay 6 aylıktan itibaren bebek beslenmesi ve ek gıdalar ile ilgili bilgiler de verdi.

 

Şanlıurfa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı ve Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Ecz. Gürkan Billurcu ise seminer öncesi öfke kontrolü konusunda kısa bir sunum yaptı. Ecz. Billurcu, Öfkesini yönetemeyenlerin kötü sonuçlarla karşı karşıya kaldığını belirterek o an sakin olunmasını tavsiye etti.

 Billurcu, Sağlık Okur yazarlığı kapsamındaki bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini söyledi ve eğitim veren Dr.  Derya Kutay'a teşekkür etti.