• 04 Temmuz 2020

Haberler

“SİGARANIN ZARARLARI VE ÖFKENİN KONTROLÜ EĞİTİMİ” VERİLDİ


05.03.2019 14:17

Şanlıurfa Kent Konseyi Gençlik Meclisi programında Sigaranın Zararları ve Öfkenin Kontrolü Eğitimi verildi. A.Saip Ursavaş Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gençlere yönelik sunumu Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığından Psk. Saim Arslan gerçekleştirdi. Arslan, Sigara alışkanlıkları konusundaki  sunumunu slaytlar eşliğinde verdi.

 

Sigara alışkanlıklarına hangi yaş aralıklarında başlandığını, zararlarını ve vücuttaki olumsuz etkileri hakkında bilgiler veren Arslan; "İnsanın hem sinirsel hem de psikolojik olumsuzlukları ve bunun yanı sıra bırakmak için yapılacak küçük de olsa bazı şeyler vardır. Sigarayı her birey bırakabilir. Sigarayı bıraktıktan sonraki 24-48 saat süreci önemlidir" dedi.

 

Şanlıurfa Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu başkanı Ecz.Gürkan Billurcu: "Geleceğimiz olan gençlere yönelik çalışmalarımız sürüyor. Bugün Yüzbaşı Ali Saip Ursavaş Anadolu Lisesinde gençlerimizle bir araya geldik. Sigaranın zararlarını anlattık" dedi.

 

Programda ayrıca öfkenin kontrolü ve azmin kudreti sonucu nelerin yapılacağını ve nasıl bir izlenim sağlanacağı konulu bir video program paylaşıldı