• 06 Ekim 2022

Haberler

''GÖÇ ÇALIŞTAYI'' YAPILDI


17.08.2022 15:22

    

 

 

      ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞANLIURFA KENT KONSEYİ, ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÖÇ İDARESİ DAİRE BAŞKANLIĞI, ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ STK’LAR VE MUHTARLIKLAR DAİRE BAŞKANLIĞI İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN VE UNFPA (BİRLEŞMİŞ MİLLETLER NÜFUS FONU) TARAFINDAN DESTEKLENEN ULUSLARARASI GÖÇ ÇALIŞTAYI 17 AGUSTUS 2022 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 10:00 İLE 18:00 ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

      SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI’NI MÜTEAKKİP ŞANLIURFA KENT KONSEYİ BAŞKANI’NIN AÇIŞ KONUŞMASI, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER NÜFUS FONU DİREKTÖRÜ DR. MOHTASHAMİ’NİN VE ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL’ÜN AÇIŞ KONUŞMALARI İZLENDİ.

       EMEĞİ GEÇENLERE PLAKET TAKDİMİN DEN SONRA PROF. DR. MURAT ERDOĞAN’IN TANITIM, AMAÇ VE BİLGİ AĞIRLIKLI KONUŞMASI İZLENDİ. DAHA SONRA TÜRKİYE CUMHURİYETİ İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI GÖÇ GENEL MÜDÜRÜ DR. GÖKÇE OK GÖÇ VE GÖÇ İŞLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

        BU KONUŞMADAN SONRA PROF. DR. MURAT ERDOĞAN MODERATÖRLÜĞÜNDE MİNİ BİR PANEL DÜZENLENDİ. VERİLEN ÖĞLEN ARASINDAN SONRA SAĞLIK, NÜFUS, KADIN, ÇOCUK, İSTİHDAM, UYUM MASALARI KURULARAK ÇALIŞTAYA GEÇİLDİ.

         ÇALIŞTAYDAN SONRA PROF. DR. MURAT ERDOĞAN’IN YAPTIĞI SUNUMLA SONUÇ DEĞERLENDİRİLMESİ YAPILARAK ÇALIŞTAYA SON VERİLDİ.

         ÇALIŞTAYDA ALINAN KARAR VE KISA BİR ZAMAN İÇİNDE BİR KİTAP HALİNE GETİRİLECEK.

         EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ.