• 07 Haziran 2020

Haberler

ŞANLIURFA KENT KONSEYİ 2. KEZ ANNE SÜTÜ VE BEBEK EMZİRME EĞİTİMİ VERDİ


28.03.2019 11:45

Şanlıurfa Kent Konseyi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi-Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Kadın Aile Şubesi ile İl Sağlık Müdürlüğü'nün işbirliğinde yürütülen ortak proje kapsamında kadınlara "Anne Sütü ve Doğru Emzirme Teknikleri " eğitimi verildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi-Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Kadın Aile Şubesi  Ahmet Yesevi Kadın Destek Merkezinde uygulanan "Anne sütü ve doğru emzirme teknikleri " seminerini Dr. Öznur Bulut Gazanfer ve Dr.  Derya Kutay sundu.

Bebek emzirme esnasında meydana gelebilecek boğulmaların yaşanmaması için teknikleri anlatan Dr. Öznur Bulut Gazanfer ve Dr.  Derya Kutay anne sütünün önemine değindi.  Katılımcı annelere seminerin sonunda, konu ile ilgili kitapçığı ile 6 aylıktan itibaren bebek beslenmesi ve ek gıdalar ile ilgili magnetli tarifler dağıtıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi-Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Kadın Aile Şube Müdürü Sibel Toptan ise Kadın Destek Merkezi hakkında bilgi verdi.

Şanlıurfa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı ve Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Ecz. Gürkan Billurcu, Sağlık Okur yazarlığı kapsamındaki bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini söyledi ve eğitim veren Dr. Öznur Bulut Gazanfer ve Dr.  Derya Kutay'a teşekkür etti.