• 07 Haziran 2020

Haberler

CEZAEVİNDE OKUMA YARIŞMASI


25.03.2019 15:18

"Hükümlü ve Tutuklular Okuyor" projesi kapsamında kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Şanlıurfa Kent Konseyi ile Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Ceza İnfaz  Kurumu birlikte bilgi yarışması düzenledi. Yarışmada dereceye giren ilk üç kişiye ödül verildi.


39 kişinin gruplar halinde girdiği yarışmada 3 kişi finale kaldı. Finale kalan 3 kişiye Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Gürkan Billurcu ve Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Ceza İnfaz  Kurumu Müdürü Fatih Sertaç Çelik hediye takdiminde bulundular.


Cezaevindeki hükümlü ve tutuklulara yönelik Şanlıurfa Kent Konseyi olarak sistemli olarak bilgilendirici eğitimler yaptıklarını hatırlatan Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Gürkan Billurcu: "Sistemli olarak paydaşlarımızla buradaki kardeşlerimize eğitim veriyoruz. Bugün ise burada bulunan 39 kişi "Hükümlü ve Tutuklular Okuyor" projesi ile kitap okudular ve finale kaldılar. Asıl final ise okumaktır. Okuyan herkes başarılıdır anlayışıyla herkesin okumasını istiyoruz" dedi. 


Cezaevinde düzenlenen okuma yarışmasının anlamlı olduğunun altını çizen Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Ceza İnfaz  Kurumu Müdürü Fatih Sertaç Çelik, hükümlü ve tutukluların okumalarına katkı sunan Şanlıurfa Kent Konseyini ve yarışmaya girenleri kutladığını ifade etti.