• 18 Ağustos 2019

Haberler

ŞANLIURFA KENT KONSEYİNDEN KADIN HÜKÜMLÜLERE SİGARA BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EĞİTİMİ


01.02.2019 16:01

Şanlıurfa 2 nolu T tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurum Müdürlüğü, Şanlıurfa Kent Konseyi, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğü'nün işbirliğiyle yürütülen ortak proje kapsamında kadın hükümlülere " Sigara bağımlılığı ve sigaranın vücudumuza ve çevremize verdiği zararlar" eğitimi verildi. 


Şanlıurfa 2 nolu T tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurum Müdürlüğünde gerçekleşen " Sigara bağımlılığı ve sigaranın vücudumuza ve çevremize verdiği zararlar" eğitim seminerini Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğünden sosyolog Selma Ateş verdi.
Sigaranın hem sağlığa hem de ekonomik olarak aileye yansıyan yönlerini aktaran Ateş, sigaradan kurtulmanın gerektiğini kadın mahkumlara anlattı. Seminer sunum sonrası soru cevaplarla birlikte yaklaşık 2 saat sürdü.


Cezaevinde hem Kadın Meclisi hem de Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu olarak mutat  çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Gürkan Billurcu: "Kadınlara ve erkeklere yönelik çalışmalarımız sürüyor. Motive edici programlarımız devam edecek" dedi.


Cezaevinde gerçekleşen programa; Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Gürkan Billurcu, Kadın Meclis Başkanı Mahmude Ergin ve Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Neriman Yıldız ve Gülseren Kaplan eşlik etti.